Нова редакція ст. 443 ККУ з Коментарями.

Вбивство або замах на вбивство представника іноземної держави або іншої особи, яка має міжнародний захист, з метою впливу на характер їхньої діяльності або на діяльність держав чи організацій, які вони представляють, або з метою провокації війни чи міжнародних ускладнень –

карається позбавленням волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років або довічним позбавленням волі.

Коментар до ст. 443 КК України

1. Діяння, передбачене ст. 443 КК, посягає на зовнішню безпеку України через позбавлення життя представника іноземної держави.

2. Від злочину, передбаченого ст. 112 КК, посягання на життя представника іноземної держави відрізняється лише потерпілим і метою вчинення злочину.

3. Потерпілим від злочину, передбаченого ст. 443 КК, є офіційний представник будь-якої іноземної держави, що прибув в Україну для вирішення політичних, економічних чи культурних, спортивних та інших взаємовідносин між державами.

4. Метою вчинення цього злочину є спричинення міжнародних ускладнень. Відповідальність за посягання на представника іноземної держави настає незалежно від того, вдалося винному досягти такої мети чи ні.

5. Склад злочину, передбаченого ст. 443 КК, утворює як заподіяння смерті представникові іноземної держави, так і замах на вчинення вбивства такого представника.

6. Діяння, передбачене ст. 443 КК, вчинюється умисно з метою провокації війни чи міжнародних ускладнень.

7. Відповідальність за посягання на життя представника іноземної держави настає з чотирнадцяти років (ч. 2 ст. 22 КК України).