Нова редакція ст. 444 ККУ з Коментарями.

1. Напад на службові або житлові приміщення осіб, які мають міжнародний захист, а також викрадення або позбавлення волі цих осіб з метою впливу на характер їхньої діяльності або на діяльність держав чи організацій, що вони представляють, або з метою провокації війни чи міжнародних ускладнень –

караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

2. Погроза вчинення дій, передбачених частиною першою цієї статті, –

карається виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до трьох місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до двох років.

Коментар до ст. 444 КК України

1. Міжнародною конвенцією 1973 р. «Попередження і покарання злочинів проти осіб, що мають міжнародний захист» встановлено, що такий захист мають дипломатичні агенти та дипломатичні представники іноземної держави: посли, посланники, члени дипломатичного представництва та деякі інші особи.

2. Склад злочину утворює напад на цих осіб на їх житлові чи офісні приміщення, а також викрадення цих осіб чи позбавлення їх волі.

3. Відповідальність за погрозу вчинення нападу чи позбавлення волі або викрадення осіб, які мають міжнародний захист, кваліфікується за ч. 2 ст. 444 КК.

4. Діяння вважається закінченим з моменту нападу або з моменту проголошення (заяви) погрози будь-яким способом (письмово, по телефону, телеграмою, через інших осіб тощо).

5. Напад на осіб, що мають міжнародний захист, або погроза цим особам вчинюється умисно з метою вплинути на службову діяльність держав, які ці особи представляють, або з метою провокації війни чи міжнародних ускладнень.

6. Суб’єктами злочину, передбаченого ст. 444 КК, є всі осудні особи, які досягли віку шістнадцяти років.