Нова редакція ст. 386 ККУ з Коментарями.

Перешкоджання з’явленню свідка, потерпілого, експерта, спеціаліста до суду, органів досудового розслідування, тимчасових слідчих та спеціальної тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України, примушування їх до відмови від давання показань чи висновку, а також до давання завідомо неправдивих показань чи висновку шляхом погрози вбивством, насильством, знищенням майна цих осіб чи їх близьких родичів або розголошення відомостей, що їх ганьблять, або підкуп свідка, потерпілого чи експерта з тією самою метою, а також погроза вчинити зазначені дії з помсти за раніше дані показання чи висновок –

караються штрафом від п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців.

Коментар до ст. 386 КК України

1. Стаття 386 КК передбачає відповідальність за різні впливи на свідків, потерпілих та експертів з метою перешкоджання правосуддю.

2. Об’єктивну сторону діяння утворюють: а) перешкоджання явці; б) примушування до відмови від дачі показань чи висновку, або до дачі неправдивих показань чи висновку. Засобами цих діянь є підкуп, погрози вбивством, застосування насильства, знищення майна потерпілих чи їхніх близьких або шантаж щодо свідка, потерпілого чи експерта.

3. Діяння, передбачене ст. 386 КК, вчинюється умисно з різних мотивів: корисливості, помсти, особистої заінтересованості тощо.

4. Відповідальність за ст. 386 КК настає з шістнадцяти років.