Нова редакція ст. 379 ККУ з Коментарями.

Вбивство або замах на вбивство судді, народного засідателя чи присяжного або їх близьких родичів у зв’язку з їх діяльністю, пов’язаною із здійсненням правосуддя, –

караються позбавленням волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років або довічним позбавленням волі.

Коментар до ст. 379 КК України

1. Посягання на життя судді, народного засідателя чи присяжного або їх близьких родичів є помстою за їх діяльність, пов’язаною зі здійсненням правосуддя.

2. Склад злочину утворює заподіяння смерті потерпілому чи замах на вбивство. Злочин визнається закінченим з моменту вчинення дій, спрямованих на заподіяння смерті потерпілому. Про поняття вбивства див. коментар дост. 115КК.

3. Посягання на життя суддів є спеціальним видом вбивства з мотиву помсти за службову діяльність ( п. 8 ч. 2 ст. 115 КК України) , а тому ст. 378 КК має перевагу і посягання на життя суддів кваліфікується за ст. 378 КК.

4. Потерпілими визнаються всі судці, народні засідателі та присяжні, а також їх близькі та родичі (батько, мати, син, донька, брат, сестра).

5. Посягання на життя суддів вчинюється умисно з метою помсти за професійну діяльність.

6. Відповідальними за посягання на життя суддів є всі осудні особи, що досягли віку чотирнадцяти років ( ч. 2 ст. 22 КК України ).