Нова редакція ст. 375 ККУ з Коментарями.

{Статтю 375 визнано такою, що не відповідає Конституції України (є неконституційною), згідно з Рішенням Конституційного Суду № 7-р/2020 від 11.06.2020}

1. Постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови –

карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

2. Ті самі дії, що спричинили тяжкі наслідки або вчинені з корисливих мотивів, в інших особистих інтересах чи з метою перешкоджання законній професійній діяльності журналіста, –

караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Коментар до ст. 375 КК України

1. Постановлення суддями завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови є діяння, яке в найбільшій мірі руйнує систему правосуддя.

2. Неправосудними визнаються вироки, рішення, ухвали або постанови, які винесені з порушенням закону. Злочин вважається закінченим з моменту проголошення судцями (суддею) неправосудного акту.

3. Діяння, передбачене ч. 2 ст. 375 КК, визнається вчиненим за обтяжуючих обставин, якщо воно спричинило тяжкі наслідки: призначення тяжкого покарання, розлад здоров’я потерпілого чи його рідних тощо, а також було вчинене із корисливих мотивів чи інших особистих інтересів винної особи.

4. Постановлення суддями неправосудного акту — злочин умисний, різноманітні судові помилки складу злочину не утворюють.

5. Суб’єктами злочину, передбаченого ст. 375 КК, є лише судді — професійні судді всіх судових органів, а також народні засідателі та присяжні.