Нова редакція ст. 376 ККУ з Коментарями.

1. Втручання в будь-якій формі в діяльність судді з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків або добитися винесення неправосудного рішення –

карається штрафом від однієї тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців.

2. Ті самі дії, якщо вони перешкодили запобіганню кримінальному правопорушенню чи затриманню особи, яка його вчинила, або вчинені особою з використанням свого службового становища, –

караються позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Коментар до ст. 376 КК України

1. Згідно зі ст. 126 Конституції України, незалежність і недоторканність суддів гарантується Конституцією і законами України. Вплив на суддів у будь-який спосіб забороняється.

2. Стаття 376 КК захищає незалежність судців від будь-якого впливу з метою перешкодити відправленню ними правосуддя.

3. Об’єктивну сторону злочину утворює будь-який вплив на суддю (суддів) — погрози, обіцянки, пригощання тощо. Погроза вбивством, застосуванням насильства чи знищенням майна підпадає під ознаки ст. 377 КК.

4. Якщо втручання у діяльність суду перешкодило запобіганню злочинові чи затриманню злочинця або було вчинене посадовою особою, діяння кваліфікується за ч. 2 ст. 376 КК.

5. Вплив на судців вчиняється умисно, оскільки винна особа діє з метою домогтися винесення вигідного для неї судового рішення.

6. Суб’єктами відповідальності за ст. 376 КК можуть бути приватні і посадові особи, які досягли шістнадцяти років.