Нова редакція ст. 285 ККУ з Коментарями.

Неповідомлення капітаном судна іншому судну, що зіткнулося з ним на морі, назви і порту приписки свого судна, а також місця свого відправлення та призначення, незважаючи на наявність можливості подати ці відомості, –

карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців.

Коментар до ст. 285 КК України

1. При зіткненні суден на морі їхні капітани зобов’язані повідомити один одному назву свого судна, порт його приписки, а також місця свого відправлення та призначення.

2. Невиконання цього обов’язку при наявності можливості його виконати утворює об’єктивну сторону складу злочину.

3. Відповідальності за діяння, передбачене ст. 285 КК, підлягає лише капітан судна чи особа, яка виконувала його обов’язки.

Інший коментар до статті 285 Кримінального кодексу України

1. Об’єктом злочину є безпека судноплавства. При зіткненні суден їх капітани зобов’язані повідомити один одному назви своїх суден, порти їх приписок, місця відправлення і призначення суден або найближчий порт, в який заходить судно, що передбачено ст.98 Конвенції ООН по морському праву від 10 грудня 1982 р., ст.60 КТМ та іншими нормативними актами.

2. Об’єктивна сторона злочину характеризується бездіяльністю – неповідомленням капітаном судна іншому судну, що зіткнулося з ним на морі, назви і порту приписки свого судна, а також місця призначення або повідомлення неправдивих даних. Невиконання цих обов’язків тягне за собою відповідальність за ст.285.

3. Відповідальність за ст.285 настає лише за умови, що капітан судна мав змогу повідомити капітану судна, з яким сталося зіткнення, необхідні відомості про своє судно.

4. Суб’єктивна сторона злочину характеризується умисною виною.

5. Суб’єкт злочину – капітан судна чи особа, яка виконує його обов’язки.