Нова редакція ст. 101 ККУ з Коментарями.

Арешт полягає у триманні неповнолітнього, який на момент постановлення вироку досяг шістнадцяти років, в умовах ізоляції в спеціально пристосованих установах на строк від п’ятнадцяти до сорока п’яти діб.

Коментар до ст. 101 КК України

1. Арешт як міра кримінального покарання призначається неповнолітнім, яким на момент постановлення вироку, уже виповнилося шістнадцять років, строком від п’ятнадцяти до сорока п’яти діб.

2. Карою при арешті є:

а) тримання неповнолітнього в умовах ізоляції;

б) у спеціально пристосованих установах.

Інший коментар до статті 101 Кримінального кодексу України

1. Арешт е новим видом кримінального покарання, можливість призначення якого передбачена чинним Кодексом не лише для неповнолітніх, але й для дорослих (ч. З ст. 60). Його сутність полягає в обов’язковій суворій ізоляції злочинця від суспільства протягом нетривалого часу, в спеціально відведених для цього місцях — арештантських будинках.

2. Арешт до неповнолітніх може застосовуватись не раніше як з 16-річного віку. Що стосується терміну імовірного арешту, законодавець встановив його для неповнолітніх на третину меншим, ніж для дорослих злочинців, — від 15 до 45 діб.

3. До короткострокового позбавлення волі (арешту) неповнолітні можуть бути засуджені переважно за злочини невеликої та середньої тяжкості за умови, що раніше їм призначались покарання, не пов’язані з ізоляцією від суспільства (наприклад, позбавлення волі з випробуванням).

4. Будівництво арештантських будинків в Україні, а так само і приведення у відповідність з чинним Кодексом та право- застосовчою практикою кримінально-виконавчого законодавства е питанням майбутнього. Через це не варто сподіватись, що вже найближчим часом суди почнуть засуджувати неповнолітніх до такого виду кримінального покарання, як арешт.