Нова редакція ст. 96 ККУ з Коментарями.

1. Примусове лікування може бути застосоване судом, незалежно від призначеного покарання, до осіб, які вчинили кримінальні правопорушення та мають хворобу, що становить небезпеку для здоров’я інших осіб.

2. У разі призначення покарання у виді позбавлення волі або обмеження волі примусове лікування здійснюється за місцем відбування покарання. У разі призначення інших видів покарань примусове лікування здійснюється у спеціальних лікувальних закладах.

Коментар до ст. 96 КК України

1. Примусове лікування застосовується судом до осіб, винних у вчиненні злочину та які мають хворобу, яка є небезпечною для здоров’я інших осіб (тяжкі інфекційні хвороби).

2, Примусове лікування застосовується незалежно від міри призначеного судом покарання і здійснюється у спеціальних лікувальних закладах. Примусове лікування осіб, засуджених до позбавлення волі, проводиться за місцем відбування покарання.

Інший коментар до статті 96 Кримінального кодексу України

1. У статті йде мова про особливості застосування примусового лікування до осіб, які вчинили злочин і мають хворобу, що становить небезпеку для здоров’я інших осіб. Термін “примусове лікування” на відміну від терміну “примусові заходи медичного характеру” вказує на те, що особи, до яких воно застосовується, можуть усвідомлювати значення примусового лікування, розуміти, до чого їх примушують, і на них може бути покладений обов’язок належного його виконання.

2. До хвороб, що становлять небезпеку для здоров’я інших людей, належать тяжкі інфекційні хвороби, наприклад проказа, холера, чума, туберкульоз легенів у фазі розпаду тощо. Вказані хвороби мають’різні форми перебігу, заразливості, тому у кожному конкретному випадку суд повинен приймати рішення про застосування примусового лікування на підставі висновку судово- медичної експертизи.

3. Місце проведення примусового лікування залежить від виду призначеного покарання. У разі покарання у вигляді позбавлення або обмеження волі примусове лікування проводять заклади медичної служби кримінально-виконавчих установ, при інших видах покарання — спеціальні лікувальні заклади.