Нова редакція ст. 437 ККУ з Коментарями.

1. Планування, підготовка або розв’язування агресивної війни чи воєнного конфлікту, а також участь у змові, що спрямована на вчинення таких дій, –

караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років.

2. Ведення агресивної війни або агресивних воєнних дій –

карається позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років.

Коментар до ст. 437 КК України

1. Планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни є злочином проти миру.

2. Агресивною війною у міжнародному праві називається застосування воєнної сили для захоплення території, поневолення народів іншої країни.

3. Підготовка і планування агресивної війни — це розробка планів, закуповування і виготовлення зброї, підготовка і будівництво воєнних споруд, укріплень, широке виробництво літаків, танків тощо.

Розв’язуванням агресивної війни можуть бути провокаційні заяви на адресу майбутньої жертви, провокаційні акції, імітації нападу тощо.

Ведення агресивної війни — це безпосередні бойові дії проти супротивника з метою захоплення його території чи досягнення інших агресивних намірів, планів.

4. Злочин вважається закінченим з моменту підготовки чи планування агресивної війни, а також з моменту розв’язування, тобто вчинення дій, що свідчать про намір розв’язати агресивні бойові дії.

5. Планування, підготовка, розв’язування агресивної війни вчинюється умисно з метою захоплення чужої території чи поневолення інших народів або з метою досягнути інших агресивних намірів.

6. Відповідальними за планування, підготовку, розв’язування або ведення агресивної війни чи агресивних воєнних дій є посадові особи держави-агресора як військові, так і цивільні, які безпосередньо вчинювали діяння, передбачені ст. 437 КК.