{Статтю 423 виключено на підставі Закону № 746-VII від 21.02.2014}

{Статтю 424 виключено на підставі Закону № 746-VII від 21.02.2014}

Нова редакція ст. 425 ККУ з Коментарями.

1. Недбале ставлення військової службової особи до служби, якщо це заподіяло істотну шкоду, –

карається штрафом від двохсот вісімдесяти п’яти до трьохсот двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або службовим обмеженням на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

2. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, –

карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

3. Діяння, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені в умовах особливого періоду, крім воєнного стану, –

караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.

4. Діяння, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці, –

караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Примітка . 1. Під військовими службовими особами розуміються військові начальники, а також інші військовослужбовці, які обіймають постійно чи тимчасово посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських обов’язків, або виконують такі обов’язки за спеціальним дорученням повноважного командування.

2. У статтях 425 та 426 цього Кодексу істотною шкодою, якщо вона полягає у заподіянні матеріальних збитків, вважається шкода, яка в двісті п’ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, а тяжкими наслідками за тієї самої умови вважається шкода, яка в п’ятсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Коментар до ст. 425 КК України

1. Халатністю чи недбалістю визнається невиконання чи неналежне виконання посадовою особою своїх посадових обов’язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо цим були заподіяні істотна шкода інтересам служби (ч. 1 ст. 425 КК України) або тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 425 КК України).

2. Недбале ставлення до військової служби, вчинене в умовах воєнного стану чи у бойовій обстановці (ч. З ст. 425 КК України) визнається вчиненим при обтяжуючих обставинах.

3. Халатність — діяння необережне.

4. Відповідальності за халатність підлягають лише військові посадові особи (командири, начальники і особи, які виконують обов’язки командирів або начальників).