Нова редакція ст. 397 ККУ з Коментарями.
1. Вчинення в будь-якій формі перешкод до здійснення правомірної діяльності захисника чи представника особи по наданню правової допомоги або порушення встановлених законом гарантій їх діяльності та професійної таємниці –
карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.
2. Ті самі дії, вчинені службовою особою з використанням свого службового становища, –
караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Коментар до ст. 397 КК України
1. Статтею 59 Конституції України встановлено право кожної особи на правову допомогу .
Втручання у діяльність захисника чи представника особи посягає на це важливе конституційне право.
2. Склад злочину утворюють будь-які види і способи втручання у діяльність захисника чи представника особи, вчинення будь-яких перешкод у такій діяльності потерпілого. Якщо спосіб перешкоди є злочинним, то діяння утворює сукупність злочинів, наприклад, позбавлення волі захисника, кваліфікується за сукупність статей 146 і 397 КК.
3. Склад злочину утворює також розголошення адвокатської таємниці, тобто конфіденційної інформації, яка стала відома внаслідок виконання захисником своїх професійних обов’язків.
4. Діяння визнається кваліфікованим, якщо воно було вчинене посадовою особою (ч. 2 ст. 397 КК України).
5. Втручання у діяльність захисника чи представника особи вчинюється умисно.
6. Відповідальними є всі осудні особи, що досягли віку шістнадцяти років.