Нова редакція ст. 393 ККУ з Коментарями.

1. Втеча з місця позбавлення волі або з-під варти, вчинена особою, яка відбуває покарання у виді позбавлення волі або арешту чи перебуває в попередньому ув’язненні, –

карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

2. Ті самі дії, якщо вони вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або способом, небезпечним для життя чи здоров’я інших осіб, або поєднані із заволодінням зброєю чи з її використанням, або із застосуванням насильства чи погрозою його застосування, або шляхом підкопу, а також з пошкодженням інженерно-технічних засобів охорони, –

караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Коментар до ст. 393 КК України

1. Втеча є способом ухилення від відбування покарання.

2. За ст. 393 КК відповідальність настає за втечу з місця позбавлення волі — з виправно-трудової установи чи з тюрми, з-під варти (із слідчого ізолятора МВС і Служби безпеки або з гауптвахти).

3. Втеча, вчинена повторно чи поєднана з насильством над вартою або вчинена групою осіб або способом, небезпечним для життя і здоров’я інших осіб чи поєднана із заволодінням зброєю або з підкопом чи пошкодженням засобів охорони, визнається вчиненою при обтяжуючих обставинах. Втеча, поєднана з нападом на адміністрацію ВТУ, утворює сукупність злочинів, передбачених ст. 392 КК і ст. 393 КК.

4. Втеча — злочин умисний, оскільки вчинюється з метою ухилення від відбування покарання.

5. Відповідальними за втечу є лише особи, засуджені до позбавлення волі, заарештовані на підставах і в порядку, передбачених законом, які досягли шістнадцяти років.