Нова редакція ст. 391 ККУ з Коментарями.

Злісна непокора законним вимогам адміністрації установи виконання покарань або інша протидія адміністрації у законному здійсненні її функцій особою, яка відбуває покарання у виді обмеження волі або у виді позбавлення волі, якщо ця особа за порушення вимог режиму відбування покарання була піддана протягом року стягненню у виді переведення до приміщення камерного типу (одиночної камери) або переводилась на більш суворий режим відбування покарання, –

карається позбавленням волі на строк до трьох років.

Коментар до ст. 391 КК України

1. Діяння, передбачене ст. 391 КК, посягає на діяльність виправно-трудових установ, чинить перешкоди адміністрації цих установ у виконанні нею своїх функцій.

2. Об’єктивну сторону діяння утворюють: а) злісна непокора законним вимогам адміністрації і б) протидія адміністрації у здійсненні її функцій, незалежно від способів таких дій, наприклад, відмова від роботи без поважних причин, продовження порушень режиму після неодноразових вимог їх припинення тощо.

3. Непокора і протидія адміністрації ВТУ вчинюється умисно, оскільки склад злочину утворює лише злісне діяння.

4. Суб’єктами відповідальності за ст. 391 КК є особи, що відбувають покарання в місцях обмеження або позбавлення волі, які за порушення вимог режиму відбування покарання протягом року переводилися в одиночну камеру або в тюрму.