Нова редакція ст. 388 ККУ з Коментарями.

1. Розтрата, відчуження, приховування, підміна, пошкодження, знищення майна або інші незаконні дії з майном, на яке накладено арешт, із заставленим майном або майном, яке описано, чи порушення обмеження (обтяження) права користуватися таким майном, здійснене особою, якій це майно ввірено, а також здійснення представником банку або іншої фінансової установи банківських операцій з коштами, на які накладено арешт, –

караються штрафом від однієї тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

2. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені щодо майна, яке підлягає конфіскації за рішенням суду, що набрало законної сили, –

караються штрафом від чотирьох тисяч до шести тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Коментар до ст. 388 КК України

1. Утаювання майна, що підлягає конфіскації, чи яке описано або на яке накладено арешт, є ухиленням від додаткового покарання за вчинення злочину (ст. 59 КК України). Винна особа приховує все або частину власного майна, яке може бути конфіскованим.

2. Предметами утаювання можуть бути: належне винній особі майно, грошові суми, цінні папери (крім зазначених у Додатку до Кримінального кодексу), а також ті предмети, що були використані винним як засоби чи знаряддя вчинення злочину (ст. 81 КПК).

3. Склад злочину утворює одне із діянь:

а) утаювання майна;

б) розтрата майна (споживання, використання, знищення тощо), яке підлягає конфіскації, на яке було накладено арешт чи яке було описане.

4. Утаювання чи розтрата майна вчинюються умисно з метою ухилення від його конфіскації.

5. Відповідальними є лише особи, майно яких було описане чи на майно яких був накладений арешт у зв’язку з вчиненням ними злочину.