Нова редакція ст. 382 ККУ з Коментарями.
1. Умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню –
карається штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років.
2. Ті самі дії, вчинені службовою особою, –
караються штрафом від семисот п’ятдесяти до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені службовою особою, яка займає відповідальне чи особливо відповідальне становище, або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам і свободам громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам юридичних осіб, –
караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
4. Умисне невиконання службовою особою рішення Європейського суду з прав людини, рішення Конституційного Суду України та умисне недодержання нею висновку Конституційного Суду України –
карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Коментар до ст. 382 КК України
1. Відповідальними за злочин, передбачений статтею 382 КК, є лише посадові особи: а) на яких було покладено обов’язок виконати судове рішення, вирок, ухвалу чи постанову суду; б) якщо ця особа мала можливість виконати цей обов’язок.
2. Об’єктивну сторону злочину утворюють:
а) невиконання судового рішення і б) перешкоджання його виконанню. На відповідальність посадової особи за невиконання судового рішення чи за перешкоджання його виконанню не впливають мотиви діяння, його тривалість та наслідки.
3. Невиконання судового рішення посадовою особою, яка займає відповідальну чи особливо відповідальну посаду або особою, що була раніше судимою за невиконання судового рішення, або якщо невиконанням судового рішення була завдана істотна шкода державним чи громадським інтересам або охоронюваним правам чи інтересам фізичних або юридичних осіб, кваліфікується за ч. 2 статті 382 КК.
4. Невиконання посадовою особою рішення Європейського суду з прав людини — кваліфікується за ч. З ст. 382 КК.
5. Стаття 382 КК передбачає відповідальність лише за умисне невиконання рішення суду.