Нова редакція ст. 436 ККУ з Коментарями.

Публічні заклики до агресивної війни або до розв’язування воєнного конфлікту, а також виготовлення матеріалів із закликами до вчинення таких дій з метою їх розповсюдження або розповсюдження таких матеріалів –

караються виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Коментар до ст. 436 КК України

1. Пропаганда війни посягає на зовнішню безпеку, миролюбну політику України.

2. Пропагандою війни у ст. 436 КК називаються:

а) публічні заклики до агресивної війни і б) публічні заклики до розв’язування воєнного конфлікту, тобто заклики до будь-якого кола осіб з метою схилити їх до агресивної війни чи воєнного конфлікту. Склад злочину утворюють також виготовлення матеріалів із закликами до війни або розповсюдження таких матеріалів.

3. Злочин, передбачений ст. 436 КК, містить формальний склад злочину, діяння вважається закінченим злочином з моменту проголошення таких закликів чи виготовлення матеріалів із закликами до розв’язання агресивної війни незалежно від їх наслідків.

4. Пропаганда війни вчинюється умисно, і умисел лише прямий, оскільки суб’єкт вчинює діяння з метою спровокувати чи викликати агресивну війну або воєнний конфлікт.

5. Суб’єктом відповідальності за публічні заклики до війни є осудні особи, яким до вчинення злочину виповнилося шістнадцять років.