Нова редакція ст. 435 ККУ з Коментарями.

1. Носіння в районі воєнних дій символіки Червоного Хреста, Червоного Півмісяця, Червоного Кристала особами, які не мають на те права, а також зловживання в умовах особливого періоду, крім воєнного стану, прапорами чи знаками Червоного Хреста, Червоного Півмісяця, Червоного Кристала або пофарбуванням, присвоєним санітарно-транспортним засобам, –

караються обмеженням волі на строк до двох років.

2. Носіння в районі воєнних дій символіки Червоного Хреста, Червоного Півмісяця, Червоного Кристала особами, які не мають на те права, а також зловживання в умовах воєнного стану прапорами чи знаками Червоного Хреста, Червоного Півмісяця, Червоного Кристала або пофарбуванням, присвоєним санітарно-транспортним засобам, –

караються позбавленням волі на строк до двох років.

Коментар до ст. 435 КК України

1. Женевською конвенцією про поліпшення долі поранених і хворих у діючих арміях (1949 р.) встановлено правила використання знаків Червоного Хреста або Червоного Півмісяця.

2. Порушення цих правил утворює об’єктивну сторону злочину — використання знаків Червоного Хреста або Червоного Півмісяця всупереч вимогам конвенції — носіння їх особами, які не мають на те права, зловживання у воєнний час прапорами з такими знаками та ін.

3. Незаконне використання знаків Червоного Хреста або Червоного Півмісяця вчинюється умисно.

4. Відповідальними за незаконне використання міжнародних знаків Червоного Хреста або Червоного Півмісяця можуть бути всі військовослужбовці.