Нова редакція ст. 413 ККУ з Коментарями.

1. Втрата або зіпсування ввірених для службового користування зброї, бойових припасів, засобів пересування, предметів технічного постачання або іншого військового майна внаслідок порушення правил їх зберігання –

караються арештом на строк до шести місяців або триманням у дисциплінарному батальйоні на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі діяння, вчинені в умовах особливого періоду, крім воєнного стану, –

караються позбавленням волі на строк до трьох років.

3. Діяння, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці, –

караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

Коментар до ст. 413 КК України

1. Марнотратством (промотанням) визнаються продаж, застава, передача в користування військового майна іншим особам. Втратою називається будь-який вихід військового майна із володіння військовослужбовця (майно було загублене, викинуте тощо. Зіпсуванням визнається приведення майна до повної чи часткової непридатності.

2. Предметами злочину можуть бути лише військове майно (військове обмундирування, спорядження, а також зброя, боєприпаси, засоби пересування, предмети технічного постачання, що були видані військовослужбовцю для користування.

3. Промотайня військового майна чи зброї вчинюється умисно, а втрата і зіпсування майна чи зброї внаслідок порушення правил їх зберігання — необережно.

4. Якщо діяння було вчинене в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці, то воно кваліфікується за ч. З ст. 413 КК як вчинене при обтяжуючих обставинах.