Нова редакція ст. 377 ККУ з Коментарями.

1. Погроза вбивством, насильством або знищенням чи пошкодженням майна щодо судді, народного засідателя чи присяжного, а також щодо їх близьких родичів у зв’язку з їх діяльністю, пов’язаною із здійсненням правосуддя, –

карається виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Умисне заподіяння судді, народному засідателю чи присяжному або їх близьким родичам побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв’язку з їх діяльністю, пов’язаною із здійсненням правосуддя, –

карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк до шести років.

3. Умисне заподіяння судді, народному засідателю чи присяжному або їх близьким родичам тяжкого тілесного ушкодження у зв’язку з їх діяльністю, пов’язаною із здійсненням правосуддя, –

карається позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років.

Коментар до ст. 377 КК України

1. Діяння, передбачене ст. 377 КК, посягає на гарантовану Конституцією України (ст. 126) недоторканність і незалежність суддів.

2. Об’єктивна сторона цього діяння проявляється в погрозах вчинити вбивство, застосувати насильство або знищити майно судді, народного засідателя чи їхніх близьких родичів. Склад злочину утворює погроза, вчинена у зв’язку зі здійсненням суддею чи народним засідателем правосуддя. Погроза судді чи народному засідателю, викликана особистими неприязними стосунками, складу цього злочину не утворює.

3. Якщо у зв’язку з діяльністю пов’язаною зі здійсненням правосуддя судді, народному засідателю або присяжному були умисно заподіяні легкі або середньої тяжкості тілесні ушкодження, то діяння кваліфікується за ч. 2 ст. 377 КК, а у випадку заподіяння їм умисно тяжкого тілесного ушкодження — за ч. З ст. 377 КК.

4. Злочин визнається закінченим з моменту доведення погрози до відома потерпілого незалежно від її здійснення.

5. Погроза суддям вчинюється умисно з метою помсти або впливу на суддів у вирішенні ними судової справи.

6. Відповідальність за погрозу суддям, передбачену ч. 1 ст. 377 КК, настає з шістнадцяти років, а за умисне заподіяння суддям або їх близьким родичам середньої тяжкості або тяжкого тілесного ушкодження у зв’язку з їх діяльністю (ч. 2 і ч. З ст. 377 КК України) — з чотирнадцяти років (ч. 2 ст. 22 КК України).