Нова редакція ст. 372 ККУ з Коментарями.

1. Притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності слідчим, прокурором чи іншою уповноваженою на те законом особою –

карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

2. Те саме діяння, поєднане з обвинуваченням у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, а також поєднане зі штучним створенням доказів обвинувачення або іншою фальсифікацією, –

карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Коментар до ст. 372 КК України

1. Діяння, передбачене у ст. 372 КК, посягає на особисту недоторканність і свободу громадянина.

2. Невинною у вчиненні злочину визнається особа, яка взагалі не вчинила будь-якого злочину, а також особа, яка не вчинила того конкретного злочину, у якому звинувачують, незалежно від того, чи звинувачують її у вчиненні більш тяжкого чи менш тяжкого злочину порівняно з тим, який вона вчинила.

3. Притягнутою до кримінальної відповідальності особа вважається з моменту оголошення їй постанови про притягнення її як обвинуваченого до відповідальності.

4. Притягнення зазнаки невинного до кримінальної відповідальності вчинюється умисно, незалежно від мотивів діяння.

5. Вчинення цього злочину, поєднане з обвинуваченням у вчиненні тяжкого чи особливо тяжкого злочину (ч. 4 і 5 ст. 12 КК України), або поєднане зі штучним створенням доказів обвинувачення, або іншою фальсифікацією, визнається вчиненим за обтяжуючих обставин.

6. Суб’єктами відповідальності за діяння, передбачене ст. 372 КК, є працівники органів дізнання, слідчі і прокурори.