Нова редакція ст. 362 ККУ з Коментарями.

1. Несанкціоновані зміна, знищення або блокування інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах чи комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї, –

караються штрафом від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років.

2. Несанкціоновані перехоплення або копіювання інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, якщо це призвело до її витоку, вчинені особою, яка має право доступу до такої інформації, –

караються позбавленням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на той самий строк.

3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони заподіяли значну шкоду, –

караються позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Коментар до ст. 362 КК України

1. Предметом злочину, передбаченого ст. 362 КК, є комп’ютерна інформація.

2. Склад злочину утворює заволодіння комп’ютерною інформацією способом її викрадення, тобто діяннями, передбаченими статтями 185—191 КК.

3. Незаконне заволодіння комп’ютерною інформацією, вчинене повторно чи групою осіб, кваліфікуєтеся за ч. 2 ст. 362 КК, а заподіяння таким злочином шкоди у великому розмірі – за ч. З ст. 362 КК.

4. Викрадення комп’ютерної інформації вчинюється умисно.

5. Відповідальність за викрадення комп’ютерної інформації настає з шістнадцяти років.